Cargo Bag rygsækpose
Farve

Er farven ikke på lager online?
Bestil inden
...Og vi sender i morgen
Produktbeskrivelse
Beskrivelse
Cargo Bag fra danske TLT er et uundværligt stykke udstyr, hvis man rejser med fly med sin rygsæk. Lufthavnes transportsystem er rygsækkes fjende nummer ét, da de nemt kan gå til angreb på "alt det løse" i form af f.eks. hoftebælte og skulderremme. Man kan derfor med fordel pakke sin rygsæk ned i en Cargo Bag, hvor den ligger godt beskyttet.
Posen er lavet af genanvendte materialer, og den indeholder ikke PFC. Den passer til rygsække på op til 80 liter. Er rygsækken mindre, kan man bare rulle nogle ekstra gange med lukningen, så den overflødige plads forsvinder.
Lukningen er forsynet med D-ringe, og den kan låse med en hængelås, så man ikke umiddelbart kan åbne og lægge uønskede ting ind. Hængelås medfølger ikke.
Cargo Bag er udstyret med to robuste bærehåndtag i en farve, der gør dem nemme at få øje på på transportbåndet. Der er desuden et vindue til et navneskilt. Den kan pakkes sammen, så den er nem at opbevare. Vægten er 420 gram.
Detaljer:
- Passer til rygsække på op til 80 liter
- Rullelukning med D-ringe
- Kan låse
- Bærehåndtag
- Vindue til ID-kort
- Pakpose medfølger
- Vægt: 420 gram
Materialer:
- Genanvendt materiale
- PFC-fri
Vælg TLT og vælg naturen til. TLT = 1 m² dansk natur.
Eventyrsport og Den Danske Naturfond har indgået et meningsfuldt samarbejde for fremtiden, hvor vi sammen beskytter den danske natur. Hver gang du vælger et produkt fra vores eget brand TLT, donerer Eventyrsport 1 m² dansk natur, som vi sikrer til endnu flere store oplevelser og små stjernestunder. Læs mere om samarbejdet med Den Danske Naturfond
Brand:TLT
Specifikationer
Om TLT
Vælg TLT og vælg naturen til. TLT = 1 m² dansk natur.
Eventyrsport og Den Danske Naturfond har indgået et meningsfuldt samarbejde for fremtiden, hvor vi sammen beskytter den danske natur. Hver gang du vælger et produkt fra vores eget brand TLT, donerer Eventyrsport 1 m² dansk natur, som vi sikrer til endnu flere store oplevelser og små stjernestunder.
Læs mere om samarbejdet med Den Danske Naturfond