Peak Performance

Størrelsesguide Peak Performance

Her kan du se en størrelsesguide til produkter fra Peak Performance. Tallene er kun vejledende, da den rigtige størrelse til dig kan være afhængig af den konkrete models pasform og dine personlige præferencer.

Målene svarer til dine kropsmål og ikke tøjets mål. Medmindre andet er angivet, er målene angivet i cm.

DAMER

Tøj:

Body---damer-1
Opm_ling---damer
XSSMLXL
A: Bryst (cm)80869298104
B: Talje (cm)6469748086
C: Hofte (cm)899499105111
D: Indvendig benlængde (cm)7677,57980,582
E: Armlængde (cm)5859,56162,564

(Scroll til højre for mere info)

EU-størrelser343638404244
A: Bryst8084889296100
B: Talje626670747882
C: Hofte87919599104108
D: Indvendig benlængde (cm)767778798081

(Scroll til højre for mere info)

Tommer (jeans)252627282930313233
B: Talje (cm)6466,56971,57476,57981,584
C: Hofte (cm)8991.59494.596.5101.5104106.5109

(Scroll til højre for mere info)

HERRER

Tøj:

Body---herrer-1
Opm_ling---herrer
SMLXLXXL
A: Bryst94100106112118
B: Talje81879399105
C: Hofte95101107113120
D: Indvendig benlængde8081,5838586
E: Armlængde6364,56667,569

(Scroll til højre for mere info)

EU-størrelser464850525456
A: Bryst9498102106110114
B: Talje8185899397101
C: Hofte9599103107111115
D: Indvendig benlængde808182838485
E: Armlængde636465666768

(Scroll til højre for mere info)

Tommer (jeans)282930313233343638
B: Talje7880,58385,58890,59395,598
C: Hofte9294,59799,5104104,5107112117

(Scroll til højre for mere info)

BØRN

Tøj:

Body---b_rn
opm_ling-b_rn
Størrelse120130140150160170
A: Bryst626670758085
B: Talje:5658,561646771,5
C: Hofte657075818793
D: Indvendig benlængde556065707580
E: Armlængde40,54447,551,555,559,5
F: Højde120130140150160170

(Scroll til højre for mere info)

DAMER OG HERRER

Handsker:

Handsker---damer-og-herrer
Handsker-opm_ling

Huer:

hoved
opm_ling-hovede
A: Hovedets omkreds (cm)Størrelse
53XS
54XS
55S
56S
57M
58M
59L
60L
61XL
62XL
63XXL
64XXL

(Scroll til højre for mere info)