Kilmanock

Størrelsesguide Kilmanock

Her kan du se en størrelsesguide til produkter fra Kilmanock. Tallene er kun vejledende, da den rigtige størrelse til dig kan være afhængig af den konkrete models pasform og dine personlige præferencer.

Målene svarer til dine kropsmål og ikke tøjets mål. Med mindre andet er angivet, er målene angivet i cm.

Sådan tager du mål

Kilmanock_m_ltagning

BØRN

Tøj:

Størrelse (alder)810121416
A: Kropshøjde (cm)128140152164176
B: Bryst (cm)6872768084
C: Talje (cm)5862667074
D: Hofte (cm)7074788286
E: Indvendig benlængde (cm)6166717783

(Scroll til højre for mere info)